Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da

by burchaber

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Kardeşlerime gönüldaşlarıma selamalrımı gönderiyorum. Trabzon’la Trabzonluyla aramıza kimseyi sokmadık bundan sonra da sokmayız. Pek çok yatırımın resmi açılışını bugün burada yapıyoruz.

Bu yatırımlarla eğitimde, sağlıkta hemen her ilçemizi kapsayan anaokulundan ilkokula, ilkokuldan liseye kadar pek çok yatırımı gerçekleştiriyoruz. 

Karadeniz’in gözde şehri Trabzon büyürse, gelişirse, kalkınırsa tüm Türkiye aynı yolda büyüyor kalkınıyor demektir.Trabzon yürürse tüm Türkiye yürür Tarabzon büyüyüp gelişirse tüm Türkiye aynı yolda ilerliyor demektir.

2 milyar 309 milyon lirayı geçen 95 kalem eserin toplu açılışını yapmak üzere buradayız. Eğitimde, sağlıkta her ilçemizi kapsayan pek çok yatırımın resmi açılışını bugün buradan yapıyoruz.

Bu yatırımlarla eğitimde, sağlıkta, spor salonundan pansiyona kadar pek çok yatırımın resmi açışını bugün burada yapıyoruz. Yapımı tamamlanan Akyazı Yavuz Selim Stadı’nın birinci etap tribünün Şenol Güneş Stadı içindeki 1500 kişilik betonarme tribünün ve futbol sahalarının çeşitli içlelerdeki spor salonları ve sahaların gençlik merkezleri 3 ayrı öğrenci yurdunun resmi açılışlarını bugün gerçekleştiriyoruz.

Ulaştırmada 443 milyon liralık bir yatrımla inşa edilen yatırımları hizmete alıyruz. DSİ ilçe merkezimizdeki dereleri ıslah etti. Millet bahçesine buz pateni pisti kurduk. Yeni otogar inşaası, sahil düzenleme çalışmaları, kentsel dönüşüm projeleri gibi belediyemizin çalışmaları devam ediyor.

Çeşitli restarosyan çalışmaları tamamlandı. İçişleri ve Kültür Turizm Bakanlığımız tarafından yapılan bu çalışmaları hizmete alıyoruz.

Toplamda 2,3 milyar lirayı geçen hizmetin toplu açılışını yapmak üzere sizlerler bir aradayız. 20 yıldır Trabzon’u hak ettiği eserlere kavuşturmak için çalışıyoruz. 

Ülkemizin 80 vilayeti ile birlikte Trabzon’u da hak ettiği, özlemini çektiği eserlere, hizmetlere, yatırımlara kavuşturmanın gayreti içindeyiz.

Çevre Bakanlığımızın desteklediği yap, işlet, devret modeli ile kurulan ve 450 milyon liralık bir yatırım olan katı atık bertaraf ve enerji tesisini buradan resmen hizmete açıyoruz.

Her zaman ne diyorum :Ferhat ve Şirin. Biz Ferhatız siz Şirinsiniz biz dağları dele dele şirine kavuştuk.

CHP kiminle yan yana? Terör örgütüyle, PKK bir terör örgütü, onun Meclis’teki uzantısı da malum.

Yarın ülkenin başına gelseler yine aynısını yaparlar. Batı’dan talimat alırlar.,

Hatırlarsanız bunlar seçimden önce kimsenin ekmeğiyle oynamayacaklarına namus sözü vermişlerdi. Seçimden sonra kendilerinden görmedikleri herkesi kapı önüne koydular. Bunların ülke ve şehirlere hizmet etme gibi bir derdi yok. Bunların hayatları yalan.

Televizyonda ne diyordu? “En büyük yalanı söyleyeceksin” diyordu. Şimdi ne oldu? Yargı aldı ve tutukladı. Şimdi cezaevinde. Bunlar Bay Kemal’e çalışıyordu. Çok iyi yalan söyler zaten. Geçen akşam çıkmış, benim tv programımın olduğu saatte kendi özelinden açıklama yapıyor. Yine yalan… Bir ihale yapmışız, beşli çete diyor müteahhitlere. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılğını ispat ettin. Ertesi akşam Ulaştırma Bakanım, Adil kardeşim çıktı buna güzel bir ders verdi. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bay Kemal’in hayatı yalan. Benim milletim bu adamın yalanlarına prim vermeyecek.

Türkiye siyasetinde şu anda CHP’nin sergilediği omurgasızlığın başka bir örneğini bulamazsınız.

Bizim inşa ettiğimiz şehir hastanelerinin yolunu bile yapmaktan acizler.

Sebebi belli olan dalgalanmaları krize dönüştürmek için var güçleriyle çalışıyorlar.

Bugüne kadar CHP ve diğer muhalefet partilerinden ülkenin gelişmesi yönünde bir vizyon duydunuz mu.?

Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin.”

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment