Mavi yolculukların eşsiz adresi Adaia Göcek, yeni sezona hazırlanıyor

by burchaber

Göcek Körfezi’nde misafirlerini ağırlayan Adaia Göcek, yaklaşan ilkbaharla birlikte yeni sezona hazırlanırken bu yaz da tekne sahiplerinin Göcek Körfezi’ndeki vazgeçilmez durağı arasında yer almayı bekliyor.

Yaklaşan yeni sezonla birlikte Adaia Göcek’in ev sahipliğini yaptığı Dalaman Kültür, Sanat ve Doğa Derneği de artacak olan tekne trafiği dolayısıyla doğayı ve denizi korumaya yönelik çalışmalarına hız verecek.

Türkiye’nin doğası ve deniziyle sayılı turistik yerlerinden biri olan Göcek Körfezi’nin vazgeçilmez uğrak noktası Adaia Göcek, keşfedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerinin yanı sıra Türk ve Akdeniz mutfağından oluşan zengin menüsüyle yeni sezonda da deniz yaşamına gönül verenlerin karadaki buluşma noktası olacak.

Geniş yerleşim alanından zengin doğasına, pek çok dilde kitapların yer aldığı kütüphanesinden çeşitli müzik enstrümanlarına, spor alanlarından plajına ve çocuklara yönelik oyun alanlarına kadar sahip olduğu imkânlarla Adaia Göcek, karaya çıkmak isteyen denizciler için adeta cennetten bir köşe hisse uyandırıyor.

DAKSADER

Göcek Körfezi’ndeki koyların mevcut problemlerini çözebilmek için kurulan Dalaman Kültür, Sanat ve Doğa Derneği (DAKSADER) yaklaşan yeni sezonla birlikte bölgenin hareketlenecek olması dolayısıyla su altı ve üzerinin korunması, kıyı şeridinin korunması, kıyılardaki ağaçların korunması, kirlilik ve çöple mücadele, su tasarrufu, enerji kaynaklarının verimliliği, orman yangınlarıyla mücadele vb. çevre konularında hem bölge halkını hem de denizcileri bilgilendirmeye devam ediyor.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment