news-details

Philips’ten MR Endişesine İddialı Çözüm: Ambient Experience in-bore Connect çözümü

MR görüntülemede daima teknoloji ve inovasyona öncülük eden Philips, Ambient Experience in-bore Connect çözümü ile MR çekim süreci boyunca hastayı, bulunduğu ortamın dışına çıkarıyor. Hastayı görsel ve işitsel olarak çepeçevre saran Ambient Experience in-bore Connect hastayı sakinleştirirken, bilgilendirici ve yönlendirici etkisiyle de hasta endişesi kaynaklı gerçekleştirilen çekim tekrarlarını yıllık ortalama %70’e kadar azaltıyor.

 

Philips’in hastayı bulunduğu ortamın dışına çıkaran Philips Ambient Experience in-bore Connect çözümü, MR cihazına giren hastalara kişiselleştirilmiş bir multi-medya tecrübesi sunuyor. Bu özellik sayesinde, MR çekimi sırasındaki görsel-işitsel temayı seçen hastalar, kendi seçtikleri temaya ait ışıklandırma ile aydınlatılan MR odasında girdikleri andan itibaren stresten uzaklaşıyor.

 

Hastalar, Ambient Experience in-bore Connect’in sakinleştirici, bilgilendirici ve yönlendirici etkisiyle kendilerini MR sürecinin bir parçası hissederek endişelerini bir kenara bırakıyor. MR cihazına yattıklarında gözleri üzerine yerleştirilen bir ayna vasıtası ile kendisine gösterilen temayı izleme ve özel ses izolasyonuna sahip kulaklık ile temaya ait müzikleri dinleme imkânına sahip olan hastaları, Ambient Experience in-bore Connect’in görsel ve işitsel ortamı çevreliyor. Çekim protokolleriyle senkronize olarak çalışan Philips Ambient Experience in-bore Connect, tüm çekim boyunca hastayı bir sonraki çekimin kaç dakika süreceği konusunda hem sesli hem de görsel olarak bilgilendiriyor hem de nefes tutması gereken çekimlerde nefesini ne kadar süre tutması gerektiği konusunda yönlendiriyor.

 

 

Philips Türkiye MR Ürün Müdürü, Meltem Yorulmaz, “Ambient Experience in-bore Connect çözümü ile hastalar hiç olmadığı kadar rahat ve stressiz bir MR çekim tecrübesi yaşarken, sağlık personeli tek seferde başarılı bir çekim gerçekleştirmiş ve maliyet yaratan çekim tekrarlarının önüne geçilmiş oluyor.”

 

Farklı hastanelerde kullanılan ve kullanan tüm doktor ve sağlık görevlilerinden tam puan alan Philips Ambient Experience in-bore Connect çözümü ile ilgili olarak; MEDMAR Görüntüleme Merkezi Kurucu Ortağı Dr. Ateş Ateşalp şunları söyledi: “2016 RSNA’de ilk defa görüp denediğim in-bore experience, merkezimizde kurulu olan Philips MR cihazımızı dijital platforma yükseltmemizde etkili oldu ve şu an sadece çocuklar ya da klostrofobik hastalar için değil tüm hastalar için çekim süresince stresi azaltarak ve çekime olan uyumu sağlayarak merkezimizi ayrıcalıklı kılmaktadır. Görevimizin sadece radyolojik teşhis koymak olmadığı bilinciyle hasta için en konforlu, en huzurlu ve en sıkıntılı anda bile hayatın tüm renkleriyle devam ettiğini hatırlatacak ortamı hazırlamak gerekliliğine inandık. Bize amacımıza uygun yardımlarını esirgemeyen Philips çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”

 

TOBB Üniversitesi Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanzer Sancak“Daha önce yaşamış oldukları klostrofobik deneyimler nedeni ile Manyetik Rezonans görüntüleme yaptıramayan çok sayıda hastamızın bu sistem sayesinde bu görüntüleme modalitesi ile barıştığını görmek bizim için son derece sevindirici oldu” dedi.

 

Barış Görüntüleme Merkezi’nden Dr. Vahit Özener ise Ambient Experience in-bore Connect çözümünün önemine vurgu yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “In-bore sistemi hastalar için oldukça konforlu bir ortam sağlıyor. 95 yaşında ilk kez MR’la tanışan hastamızın ‘bir şey yokmuş, sadece balıkları izletiyorlar’ yorumu, 5 yaşındaki hastamızın ise çizgi filmin sonunu izlemek için biraz daha çekimin sürmesini istemesi hastalarımızın farklı bir MR deneyimi yaşadığını gösteriyor. Kaliteli çekimlerin rahat bir ortamda gerçekleştirilmesi çalışanları da keyiflendiriyor.”

 

Kaynak Bersay İletişim Danışmanlığı